BlackWeek - Każde zamówienie automatycznie zostanie zrabatowane o 25 %! Tylko do 4 grudnia!
Grudniowa promocja - nawet do 30 % rabatu przy zamówieniu powyżej 20 dni
i bez niczego nie będziesz czuć się tak źle, jak bez niej. Dzieje się tak, ponieważ odpowiedni poziom nawodnienia wpływa istotnie na nasze samopoczucie. Woda uczestniczy we wszystkich procesach zachodzących w organizmie, dlatego jeśli jest jej odpowiednio dużo, nasze ciało działa sprawnie. Natomiast jeśli zaczyna nam jej brakować, każda najmniejsza komórka daje nam o tym znać.
Zmęczenie, bóle głowy, brak możliwości skupienia uwagi, pogorszona koncentracja – to tylko niektóre objawy mogące świadczyć o tym, że jesteśmy odwodnieni. Podczas wysiłku fizycznego również możemy zauważyć spadek energii, pogorszoną wydolność czy brak chęci do ćwiczeń. Samo uczucie pragnienia świadczy o tym, że nasz poziom odwodnienia wynosi 1,5-2%. Na szczęście łatwo temu zaradzić nawadniając się dobrej jakości wodą.
Wybierajmy „ANKI”: Muszynianki, Cisowianki, Staropolanki… Wody dobrej jakości to wody średniozmineralizowane i wysokozmieneralizowane, czyli takie które zawierają odpowiednio dużo składników mineralnych, aby nas nawodnić. A co z wodami źródlanymi?
Takie z pewnością też spotykasz w sklepie, ale wody źródlane zostawmy dla dzieci. Spożywanie dużej ilości wody źródlanej (z niewystarczającą ilością składników mineralnych) przez osobę dorosłą, może prowadzić do odwodnienia. I pamiętajmy, że woda to woda. Jej skład to jeden składnik – woda 100%. Wszelkie dodatki cukru, barwników, środków konserwujących powodują, że woda przestaje być wodą, a staje się napojem, który nie wnosi do naszego organizmu nic dobrego.
Czy wiesz, że dwie butelki wody smakowej mają więcej cukru niż słoik Nutelli (230g)? Nie wierzysz? Sprawdź to! A być może już nigdy nie sięgniesz po wodę smakową.
Jeśli jednak gustujesz w tego typu wodach, spróbuj dodać do czystej wody kawałki arbuza, cytryny, pomarańczy czy mięty, a być może szybko przekonasz się do swojej nowej wersji wody.
Ile wody dziennie należy spożywać? Źródeł i teorii na ten temat jest kilka. Możesz spotkać się z wersją, że powinniśmy spożywać 1 litr wody na każde spożyte 1000 kcal lub pić 30 ml wody na każdy 1 kg masy ciała. Którakolwiek z teorii przekona Cię bardziej, każda
z nich sprowadza się do tego, że kobiety powinny spożywać 1,5-2 litry, a mężczyźni 2-3 litry wody dziennie. Pamiętajmy jednak, że ilość pitej wody powinniśmy dostosować do naszego stylu życia i temperatury otoczenia. W upalne dni, podczas aktywności fizycznej lub w czasie choroby powinniśmy więcej się nawadniać.